АВСТРIЯ

Штефанплатц та Собор Святого Стефана

Найвідоміші австрійські пам'ятки – це, звичайно, Штефанплатц і Собор Святого Стефана.

Якщо Ви перший раз у Відні, то Вам обов'язково треба потрапити на площу Святого Стефана або Штефанплатц (нім. Stephansplatz) в першу чергу. Саме тут знаходиться відомий на весь світ Собор Святого Стефана. Всередині собор у готичному стилі. А у шпилі собору вбудоване турецьке гарматне ядро, яке потрапило у пам'ятку архітектури ще за часів турецького нападу у 16 столітті. Багато хто вважає, що саме це візитівка Відня або його символ. Собору більше, ніж 800 років. Під самим Собором поховані представники Габсбурзької династії. У соборі також є чудовий оглядовий майданчик, звідкіля відривається неймовірний вид на сам Відень та, звичайно, на Дунай.

Бульвар Рінг або Рінгштрассе (нім. Ringstrasse)

Бульвар Рінг являє собою так зване напівкільце, яке створено двома алеями. Вздовж цього кільця розташовано чимало відомих австрійських пам'яток культури, а саме будівля Ратуші, Біржа, Університе, Державна Віденська опера. Деякі порівнюють форму цього бульвару з підковою. Кінець бульвару впирається у Дунай. Історія його утворення досить цікава. Кожна з частин Бульвар Рінгу має свою специфічну назву.

Сецессіон

Сецессіон – це будівля з мережевим золотим куполом. Сама будівля представляє собою декілька великих паралелепіпедів. Основний, який знаходиться по центу являє собою купол, вкритий позолотою. На фронті будівлі можна побачити наступний напис: «Кожному часу - своє мистецтво, кожному мистецтву - своя свобода» (Der Zeit Ihre Kunst - Der Kunst Ihre Freiheit).

Хофбург

Палац Хофбург. Палац був побудований на місці баварського форту в 1278 році. На сьогодні тут розташовані різноманітні урядові організації та штаб-квартира ОБСЄ. Тут також знаходиться так званий Зимовий манеж Габсбургів. Неможливао не зупинити свій погляд і на виставці скарбів Шатскаммер. Саме тут можна знайти відомі на весь світ корони Священної Римської та Австрійської імперій.

Площа ам Хоф

Площа ам Хоф (нім. am Hof) при перекладі на українську означає «при дворі», «біля двору». Саме тут можна знайти базар, де можна знайти все, що завгодно. Тут можна побачити колону на честь Діви Марії, пам'ятник 30-річної війни.

Грабен і Кертнер-Штрассе

Грабен. Це куточок Відня, який повний шикарної розкоші. Вважається найбагатшим районом Відня. Саме тут проживали і проживають сьогодні найбагатші містяни.

Палац Бельведер

Резиденція принца Євгенія Савойського, (нім.Schloss Belvedere). Побудований Лукасом фон Хільдебрандтом і у старі часі знаходився за межею міста. Після смерті принца Євгенія Бельведер дістався Габсбургам.

Церква Карлскірхе

Католицька церква Карлскірхе - католицький символ Відня. Відома не лише в Європі, а й у всьому світі. Церква була побудована в 1713 році імператором Карлом VI саме після епідемії чуми. Вважав, що його небесний покровитель та захисник Карл Борромео допоміг побороти епідемію.

Палац Шенбрунн

Літня резиденція імператорської сім'ї. Палац Шенбрунн вважається однією з найгарніших у Європі пам'яток архітектури у стилі бароко. Привертає увагу туристів чудовий парк біля самого палацу та зоопарк.

Церкви та монастирі Відня

Церкви та монастирі - святі пам"ятники давнини Відня. Найстарша церква була закладена в 740 році. Цецерква Святого Рупрехта. Неф і нижня частина датуються одинадцятим століттям, а деякі частини, можливо, були споруджені ще раніше.

Театри і музеї Відня

Не можна пройти повзтеатрів і музеїв Відня. Постановки Віденського оперного театру отримали все світню популярність. А найкращі майстри опереткового жанру працювали саме у Відні.

Кафе та ресторани Відня

Віденські кафе та ресторани зацікавлять, мабуть, будь-якого туриста. Кафе Відня - найстаріші у світі! Вони є таким же символом міста, як, наприклад «кривий будинок». Можна довго перераховувати їх назви: «Марія Терезія», «Музеум», «Моцарт», «Меланж», «Централ», «Ландман» - улюблене кафе Фрейда, «Хавелка», де висять картини, залишені відомими художниками в якості оплати.

Парки Відня

Віденські парки також заслуговують на увагу. Приміром, безсумнівно, варто відвідати Пратер (нім. WienerPrater), який своїм корінням сягає в Середньовіччя. Раніше це місце було улюбленим місцем полювання австрійського імператора. Однак в 1766 році за наказом Йосипа другого, Пратер був відкритий для громадськості і поступово перетворився на місце відпочинку і розваг. Тут же знаходиться символ Відня - величезне колесо огляду Різенрад (нім. Riesenrad). Воно було сконструйовано ще в 1987 роках англійським інженером Вальтером Бассетом, в той час це було найбільше колесо огляду у світі. З нього можна побачити весь Відень з висоти 65 метрів.

Околиці Відня

Вони також красиві і привабливі, як і сам Відень. Недалеко від австрійської столиці знаходяться руїни фортеці Дюрнштейн (нім. BurgruineDürnstein). Саме в цій фортеці перебував у полоні англійський король Річард Левине серце. У Тульні (нім. TullnanderDonau), протягом усього року, можна відвідувати концерти присвячені Шуберту. Вони проходять у замку Атценбруг (нім. SchlossAtzenbrugg). Саме тут знаходився маєток дядька Шуберта. Тут же можна знайти руїни фортеці Арабург (нім. Araburg). А в 25 кілометрах від столиці знаходяться ці стеріанскі монастирі. Вартий уваги також замок німецьких лицарів, і, зрозуміло, винні погреби. Неподалік від Відня розташовується невелике місто Клостернойбург (нім. Klosterneuburg), де монахи вже близько тисячі років виготовляють вино.

ЗИМОВИЙ ВІДПОЧИНОК

На австрійських гірськолижних курортах проводиться велика кількість спортивних заходів. Тут можна провести час у відкритих і закритих басейнах, покататися на конях в спеціальному закритому манежі, пограти на тенісному корті, покататися на санях, погрітися в сауні. Тут навіть є спеціальні гірськолижні школи і дитячі садочки. Целль-ам-Зе, Ст. Антон і Кітцбюель - найстаріші курорти Австрії.

Санкт Антон (нім. SanktAnton) з'явився ще на початку двадцятого століття. Це один з найпрестижніших курортів Австрії. Тут же знаходиться перша канатна дорога, можна покататися на величезній кількості трас, відвідати найбільший гірськолижний музей.

Капрун (нім. Kaprun) - не тільки курорт, але і містечко, якому вдалося зберегти сільський дух. Курорт розташований на підніжжі гори Китцштайнхорн (нім. Kitzsteinhorn), висотою 3203 метрів. Тут можна відвідати середньовічний замок, відкритий каток і спортивний центр. Тут відкрита найбільша сноуборд-школа Австрії.

Целль-ам-Зеє (нім. ZellamSee) - чудове місце для катання на лижах, як для новачків, так і для досвідчених спортсменів. Траси тут дуже продумані і доглянуті, а сама зона катання порівняно невелика. Целль-ам-Зе разом з Капрун являють собою Європейський спортивний регіон, який є найпопулярнішим місцем відпочинку спортсменів і любителів активного відпочинку. Кататися тут можна цілий рік, незалежно від погодних умов.

Зельден (нім. Sölden - найкращий гірськолижний курорт Австрії після Целль-ам-Зе. Тут також є прекрасні можливості для максимально комфортного катання. Кілометраж чудових широких і упорядкованих трас перевищує 150 кілометрів, для любителів тривалих лижних прогулянок - два мальовничі льодовика. Сноубордистам також створені всі умови - відмінний фан-парк, обладнаний, як кажуть, по самому останньому слову науки і техніки. Крім просторих трас Зельден в змозі порадувати вас веселими дискотеками і розкішними багатолюдними барами, ну а наскільки веселі тут вечірки - це ви дізнаєтеся, коли приїдете сюди і все побачите самі.

Зальбах (нім. Saalbach) - гірськолижний курорт, який відкритий з грудня по квітень. Тут відпочивають гірськолижники будь-якого рівня. На цьому курорті знаходиться краща в Австрії гірськолижна школа, укомплектована російськомовними інструкторами. Зальбах - чудове місце для сімейного відпочинку і для любителів бурхливого курортного життя. Тут багато барів, дискотек, карнавалів, костюмованих шоу. Тут також використовують снігові гармати.

Ішгль (нім. Ischgl) - найпрестижніший і самий тусовочний високогірний лижний курорт в Тіролі. Траси самого різного рівня простяглися в цілому на 200 кілометрів. Рай для сноубордистів - не дарма він входить в четвірку найкращих об'єктів подібного типу у всіх Альпах, включаючи Швейцарію, Італію і Францію. Улюблений проміжний пункт для гастролюючих зірок світової величини, які тут частенько влаштовують не тільки концерти, а й справжнісінькі шоу.

У Гінтерглеммі (нім. Hinterglemm) діють 6 гірськолижних шкіл, а також школи для дітей від чотирьох років і дитячі садочки. Тут є все для активного відпочинку, а різноманітність спусків робить цей курорт, мабуть, одним з найбільш захоплюючих. Санні гірки, сноуборд, катання на ковзанах, плавання, теніс зроблять відпочинок незабутнім.

У БадГастайн (нім. BadGastein) туристів приваблюють в першу чергу лижі, гори і терми. Мабуть, це єдине місце для відпочинку, де можна як активно провести час, так і розслабитися в готелях. Курорт знаходиться біля підніжжя гори Граукогель (нім. Graukogel) і має величезну територію, яка ділиться на три області: Кройцкогель (Kreuzkogel) - найбільш захищена область від снігу, Штубнеркогель (нім. Stubnerkogel) і Граукогель (нім. Graukogel), де в 1958 році був проведений лижний чемпіонат світу. Сезон триває до початку травня. Радонові джерела з гарячою водою зробили БадГастайн відомим гідротермальним курортом. Ще у вісімнадцятому столітті сюди приїжджали багаті люди з усієї Європи. В цілому, на курорті є близько 200 кілометрів трас, які готові прийняти туристів з усього світу. Залежно від складності вони діляться на блакитні, червоні і чорні. Також тут діє повітряна канатна дорога і постійна канатна дорога.